
500103140
Moterm 314, Fixed Height, mobile
Add to notepad
Technical data
| Height | 1081 mm |
| Width | 680 mm |
| Depth | 746 mm |
| Material | Aluminium |
| Rotatable | Yes |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | Yes |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 21.5 kg |
| GTIN | 4059167221977 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC002534 |
Accessories
| Image | Art.-No. | Description | Request | ![]() | 500102030 | Adapter plate SL 2000 profile 1 | ![]() | 500102040 | Adapter plate SL 2000 profile 2 | ![]() | 500102050 | Adapter plate SL 2000 profile 3 | ![]() | 500102060 | Adapter plate SL 3000 profile 1 | ![]() | 500102070 | Adapter plate SL3000 Pr.2-4+pr.3 D | ![]() | 500102080 | Adapter plate SL 3000 desktop version | ![]() | 500102090 | Adapter plate f.even connections | ![]() | 500102110 | Adapter plate Comtronic | ![]() | 500102120 | Adapter plate SL3000 Pr. 4 D | ![]() | 500102140 | Adapter Plate SL4000 Profile 1-4 | ![]() | 500102150 | Adapter Plate SL4000 Console Design |
|---|

