
496272000
GTL Foot Stand
Add to notepad
Technical data
| Height | 75 mm |
| Width | 200 mm |
| Depth | 200 mm |
| Material | Aluminium |
| Colour | Light grey (RAL 7035) |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Rotatable | No |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | IN |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 2.77 kg |
| GTIN | 4059167220994 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
