
494975000
GT 48/2 Angle Coupling
Add to notepad
Technical data
| Height | 125.5 mm |
| Width | 78 mm |
| Depth | 157 mm |
| Material | Metal |
| Colour | traffic gray B (RAL 7043) |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Seal material | CR or NBR |
| Rotatable | Yes |
| Rigid | No |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | HU |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 1.22 kg |
| GTIN | 4250157923790 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
