
494578000
GTKe Flange Angle Coupling
Add to notepad
Technical data
| Height | 114.5 mm |
| Width | 79 mm |
| Depth | 111.5 mm |
| Material | Aluminium |
| Colour | Light grey (RAL 7035) |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Rotatable | Yes |
| Rigid | No |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 1.017 kg |
| GTIN | 4250157922885 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
