
270202010
Beluga 180, closed
Add to notepad
Technical data
| Height | 187 mm |
| Width | 106 mm |
| Depth | 50 mm |
| Material | Polyamide 6 (PA6) |
| Colour | black-grey (RAL 7021) |
| Ingress protection | IP65 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| temperature min. | -40 °C |
| temperature max. | 60 °C |
| Seal material | CR-(Chloroprene) |
| Surface resistance | 1012 Ohm |
| Surface resistance norm | IEC 60093 |
| Other versions on request | EMV |
Commercial data
| Country of origin | HU |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 39269097 |
| Weight | 0.228 kg |
| GTIN | 4250157916976 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC001031 |


