
212530900
ABS Enclosure Cabinet 250 x 300 x 170 mm
Add to notepad
Technical data
| Height | 250 mm |
| Width | 300 mm |
| Depth | 170 mm |
| Material | ABS |
| Colour | Light grey (RAL 7035) |
| Ingress protection | IP65 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Impact strength | IK08 |
| temperature min. | -30 °C |
| temperature max. | 100 °C |
| Insulation | Fully insulated according to VDE 0100 |
| Toxicity | Halogen free |
| Surface resistance | 4x1015 Ohm |
| Surface resistance norm | IEC 60093 |
| Special colours on request | Yes |
| Approvals | UL (508A) |
Commercial data
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 39269097 |
| Weight | 1.248 kg |
| GTIN | 4250157915467 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000261 |



