
208011200
ComTronic 612 x 365 x 118 mm, with Coupling Hole
Add to notepad
Technical data
| Height | 612 mm |
| Width | 365 mm |
| Depth | 118 mm |
| Material | Aluminium |
| Colour | Light grey (RAL 7035) |
| Ingress protection | IP65 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| temperature min. | -30 °C |
| temperature max. | 65 °C |
| Special colours on request | Yes |
| Approvals | UL (508A) |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 8.5 kg |
| GTIN | 4250157915184 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC002504 |


