
195165018
SL 2000, Profile 1, 374 x 545 x 90 mm, screwed
Add to notepad
Technical data
| Height | 374 mm |
| Width | 545 mm |
| Depth | 90 mm |
| Material | Aluminium |
| Colour | Light grey (RAL 7035) |
| Ingress protection | IP65 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| temperature min. | -30 °C |
| temperature max. | 80 °C |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 85381000 |
| Weight | 6.3 kg |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC002504 |
Accessories
| Image | Art.-No. | Description | Request | ![]() | 196020020 | Handle corner SL2000 |
|---|

