
100942360
GTK 80 Cabel Canal (1m)
Add to notepad
Technical data
| Height | 162.5 mm |
| Width | 91.6 mm |
| Depth | 825 mm |
| Material | Aluminium |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Seal material | CR or NBR |
| Rotatable | No |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 76042990 |
| Weight | 2.92 kg |
| GTIN | 4250157911698 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
