
100942340
GTK 80 Steel Tube 80x80x8 (3m)
Add to notepad
Technical data
| Height | 80 mm |
| Width | 80 mm |
| Depth | 3000 mm |
| Material | Steel |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Seal material | CR or NBR |
| Rotatable | No |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 73066199 |
| Weight | 50 kg |
| GTIN | 4250157911674 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
