
100942220
GT 50/2 Steel Tube 50x50x5 (2m)
Add to notepad
Technical data
| Height | 50 mm |
| Width | 50 mm |
| Depth | 2000 mm |
| Material | Steel |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Seal material | CR or NBR |
| Rotatable | No |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 73066199 |
| Weight | 13 kg |
| GTIN | 4250157911568 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
