
100942160
GT 48/2 Steel Tube (0,5m)
Add to notepad
Technical data
| Height | 48 mm |
| Width | 48 mm |
| Depth | 500 mm |
| Material | Steel |
| Ingress protection | IP54 |
| Degree of protection norm | EN 60529 |
| Seal material | CR or NBR |
| Rotatable | No |
| Rigid | Yes |
| Tiltable | No |
| Special colours on request | Yes |
Commercial data
| Country of origin | DE |
| Order unit | 1 Piece |
| Customs tarif number | 73063019 |
| Weight | 2.18 kg |
| GTIN | 4250157911506 |
ETIM classification
| ETIM 8 | EC000882 |
